Гавриленко
Олена Петрівна
Фізико-географ, доцент кафедри фізичної географії та геоекології,
кандидат географічних наук

Curriculum vitae
Народилася у м. Києві.

1986 р. закінчила Київський університет імені Тараса Шевченка, кафедру фізичної географії. Навчалася в аспірантурі Інституту географії НАН України під керівництвом академіка О.М.Маринича і 1990 р. захистила кандидатську дисертацію за темою «Методика ландшафтного обґрунтування територіальних схем і проектів природокористування». Працює на кафедрі фізичної географії та геоекології з 2001 р.

Сфера наукових інтересів охоплює геоекологічні проблеми України, причини їхнього виникнення і можливі шляхи розв’язання; геоекологічне обґрунтування проектів природокористування різного функціонального призначення; розробку шляхів екологізації різних сфер природокористування.

Розробила і викладає такі навчальні дисципліни: «Основи екології», «Геоекологія України», «Геоекологічне обґрунтування проектів природокористування», «Конструктивно-географічні основи раціонального природокористування».

Має понад 100 опублікованих наукових і навчально-методичних праць, у т.ч. 10 підручників і навчальних посібників, включаючи електронні, а також 2 монографії.
Є членом Української асоціації аматорів рисистого спорту, регулярно бере участь у змаганнях різного рівня.