Михайленко Валерій Петрович
Доцент кафедри фізичної географії та геоекології,
кандидат хімічних наук

Народився  у м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровської області. Закінчив хімічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидатську дисертацію захистив за спеціалізацією «Газова хроматографія». З 1985 р. працює на географічному факультеті. Бере активну участь в роботі міжнародних проектів та міжнародних експертних груп, що впроваджуються в Україні за підтримки АМР США, ГЕФ-ЮНЕП, Швейцарського національного наукового фонду, Національного наукового фонду Литви та ОБСЄ. Консультант з наукової роботи  Київського регіонального відділення Асоціації міст України.

Проводить наукові дослідження у сфері рекультивації звалищ та збереження якості ландшафтів у співпраці з експертами країн Балтійського регіону. Член редколегії наукового журналу Каунаського університету технологій «Environmental Research, Engineering and Management» (Литва). Автор більше 70 наукових робіт у сфері хімічного контролю об’єктів довкілля та екологічного менеджменту.

Наукові інтереси: геоекологічні аспекти сталого розвитку, міжнародне екологічне співробітництво, інноваційні технології для забезпечення якості ландшафтів, екологічний менеджмент, поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, рекультивація звалищ.

Читає навчальні дисципліни: «Глобальні екологічні проблеми сучасного світу»  «Глобалізація та міжнародне екологічне співробітництво» «Екологічні стандарти та критерії якості довкілля», «Стійкі органічні забрудники» та інші. На запрошення   Каунаського університету технологій прочитав цикл лекцій для бакалаврів та магістрів факультету хімічних технологій.

Нагороджений медаллю «В пам'ять 1000-ліття Києва» та пам’ятною відзнакою Асоціації міст України.