Свідзінська
Дар'я Валеріївна
геоеколог, доцент кафедри фізичної географії та геоекології, кандидат географічних наук

Народилася 1981 р. в м. Києві. У 2003 р. закінчила кафедру фізичної географії та геоекології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, 2007 р. захистила кандидатську дисертацію. Викладає на кафедрі з 2008 р.

Керує діяльністю створеної на кафедрі Дослідницько-освітньої лабораторії вільного геопросторового програмного забезпечення. Лабораторія входить до міжнародної мережі, що розвивається в рамках спільної ініціативи «Гео для всіх» під егідою Міжнародної картографічної асоціації (International Cartographic Association — ICA), Фонду вільного геопросторового програмного забезпечення з відкритим кодом (Open Source Geospatial Foundation — OSGeo) та Міжнародного товариства фотограмметрії і дистанційного зондування (International Society for Photogrammetry and Remote Sensing — ISPRS).

Наукові інтереси: ГІС-аналіз в дослідженнях ландшафтів, інфраструктури геопросторових даних для сталого менеджменту ландшафтів, вільні ГІС-технології та відкриті геодані. Авторка понад 30 наукових публікацій, у т.ч. наукової монографії та навчального посібника.

Розробила і викладає курси: «Методи геоекологічних досліджень», «Геохімія ландшафтів», «Проектування екомереж», «Геопросторовий аналіз в ландшафтознавчих дослідженнях», «Науково-дослідницький практикум», «Geospatial Analysis with Open Source Software».