Олійник Ростислав Васильович

доцент кафедри метеорології та кліматології,
кандидат фізико-математичних наук

У 1976 р. закінчив фізичний факультет Київського державного університету за спеціальністю «молекулярна фізика».

Трудову діяльність розпочав в Українському науково- дослідному гідрометеорологічному інституті (1976 - 1986 рр.) в лабораторії аерозолів, де захистив кандидатську дисертацію «Темнова та фотостимульована нуклеаційна активність аерозолів йодистого серебра» за спеціальністю «геофізика» і отримав наукову ступінь кандидата фізико-математичних наук.
Старший науковий співробітник лабораторії дисперсних гетерогенних систем Інституту хімії поверхні АН України (1987 - 1994 рр.).
Доцент кафедри фізики та екології Національного транспортного університету (1994 - 2011 рр.).
З 2011 р. доцент кафедри метеорології та кліматології географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Список науково-методичних праць складає близько 100 робіт, з них 20 авторських свідоцтв на винаходи.
Викладає «Фізичні основи теорії клімату», «Міжнародні гідрометеорологічні дослідження», «Глобальні зміни клімату та питання хімії атмосфери», «Основи математичного моделювання і прогнозування гідрометеорологічних процесів».