Мезенцева Наталія Іванівна

соціо-економіко географ, кандидат географічних наук, доцент

Сurriculum vitae

Народилася  на  Київщині. У 1990 році закінчила Київський державний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю економіко-географ, викладач. У 1993 році, після закінчення аспірантури у Київському університеті імені Тараса Шевченка, захистила дисертацію на тему «Територіальна організація і комплексно-пропорційний розвиток агропромислового комбінату» та отримала науковий ступінь кандидата географічних наук. Дисертацію виконала  під науковим керівництвом професора Миколи Пістуна.

Викладає на географічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка з 1993 року як асистент, з 1998 року – доцент кафедри економічної і соціальної географії.

Наукові інтереси: регіональний розвиток, соціальна та продовольча безпека регіонів, публічні простори міст, сучасні соціально-економічні трансформації в містах, регіональні ринки праці, гендерна географія.

Підготувала 5 кандидатів наук.

Опублікувала особисто та в співавторстві 150 наукових та методичних праць, в т.ч. 5 монографій та 5 навчальних посібників. Монографії та навчальні посібники у співавторстві: «Географія агропромислових комплексів» (1997), «Суспільно-географічне районування України» (2000), «Економічна і соціальна географія України» (2010), «Інвестиційна діяльність в агропродовольчому виробництві України: регіональні аспекти» (2011), «Гендер і географія в Україні» (2013), «Регіональний розвиток в Україні: суспільно-просторова нерівність та поляризація» (2014), «Географія праці: сучасні концепти та ринки праці регіонів» (2014), Challenges of the Post-Soviet Development of Ukraine: Economic Transformations, Demographic Changes and Socio-Spatial Polarization (New York : Palgrave Macmillan,  2015).

Викладає курси: «Економічна і соціальна географія України», «Географія праці», «Географія АПК», «Теорії регіонального розвитку», «Науково-дослідницький практикум із суспільної географії».

Багаторічний член журі Всеукраїнського конкурсу наукових робіт дійсних членів МАН України. Стипендіат Кабінету Міністрів України (1997-1998 рр.)
Нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти України (1999), Подякою Міністерства освіти і науки України (2008), Подякою Міністерства освіти і науки України, НАН України та МАН України (2013).