Кононенко Олена Юріївна

Доцент, кандидат економічних наук, старший науковий співробітник

Сurriculum vitae

Народилася 1 вересня 1974 року у м. Києві. Закінчила географічний факультет Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка у 1996 році та отримала кваліфікацію “Соціо-економіко-географ. Економіст регіонального розвитку. Викладач”.

Починала наукову діяльність у Раді по вивченню продуктивних сил України НАН України, де з 1996 по 2000 роки навчалась у аспірантурі, а у 2001 році захистила кандидатську дисертацію на тему “Розвиток потенційно-небезпечних виробництв з урахуванням виникнення надзвичайних ситуацій (на прикладі Східного регіону)” під керівництвом д.е.н., проф. А.М. Федорищевої.

На факультеті працює з 2003 року. З 2003 по 2012 рік поєднувала роботу у науково-дослідній частині географічного факультету та викладання на кафедрі економічної та соціальної географії, а з 2012 року є штатним викладачем кафедри. У 2008 році отримала вчене звання старшого наукового співробітника зі спеціальності “Економічна та соціальна географія”.

Наукові інтереси: природно-техногенна безпека, сталий розвиток регіонів і міст, зелена економіка, регіональна екологічна політика, стратегічне планування регіонального розвитку.

Викладає курси: “Економіка регіонів України”, “Основи територіального управління та стратегічного планування”, “Актуальні проблеми стійкого розвитку”, “Суспільно-географічна районологія”. Здійснює керівництво асистентською, виробничою та навчальною практиками.

Є автором та співавтором більш як 80 наукових праць, в тому числі монографій “Концепція і стратегія розвитку і розміщення продуктивних сил України” (2003 р.), “Наукові основи прогнозування природно-техногенної (екологічної) безпеки” (2004 р.), “Суспільно-географічні основи регіонального природокористування” (2006 р.), “Регіональні відміни природно-техногенної безпеки в Україні” (2016 р.), навчального посібника “Регіональна економіка” (2007 р., 2008 р.).

Брала участь у виконанні:
  • держбюджетних наукових тем: “Суспільно-географічні основи регіонального природокористування”, “Суспільно-географічні основи дослідження регіональної екологічної безпеки, “Суспільно-географічні основи дослідження трансформації системи природокористування в Україні”;
  • госпдоговірних тем “Підготовка матеріалів до проекту створення національного природного парку “Кременецькі гори” (перший етап)”, “Підготовка та видання путівників щодо цінностей природоохоронних територій у регіонах Причорномор’я та степу”.
Є Лауреатом Премії Кабінету Міністрів України за внесок молоді у розбудову держави за 2001 р. та Премії Президента України для молодих вчених за 2008 р.

Львів, 2006 р.

Запоріжжя, 2011 р.