Денисенко Олена Олександрівна

кандидат географічних наук

Народилася на Київщині в м. Переяслав-Хмельницький. У 2006 р. закінчила кафедру країнознавства та туризму Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю «економічна та соціальна географія», спеціалізація – географія світового господарства та міжнародні дослідження.

Протягом 2006-2009 рр. – аспірантка відділу суспільно-географічних досліджень Інституту географії НАН України. У 2010 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата географічних наук на тему: «Процеси метрополізації та перспективи їх розвитку в Україні» під керівництвом д. геогр. н. Г.П. Підгрушного.

Протягом 2009-2012рр. – молодший науковий та науковий співробітник відділу суспільно-географічних досліджень Інституту географії НАН України. Займається дослідженням особливостей прояву процесів метрополізації в найбільших містах України, зокрема в Києві.

З 2012 р. працює в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Протягом 2012-2013 рр. – молодший співробітник науково-дослідної лабораторії «Регіональних проблем економіки і політики», з 2014р. – завідувач.

За сумісництвом на кафедрі економічної і соціальної географії викладала курси «Методи суспільно-гоеграфічних досліджень» та «Human Geography».
Автор понад 30 публікацій, у тому числі монографії «Процеси метрополізації: світогосподарський аспект» (2012р.).

Наукові інтереси: розвиток міст та приміської території, процеси метрополізації та просторові трансформації в містах України.