Гнатюк Олексій Михайлович

кандидат географічних наук, молодший науковий співробітник

Народився 22 квітня 1989 року у місті Вінниці. Закінчив кафедру економічної та соціальної географії географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 2012 році за спеціальністю «Розміщення продуктивних сил та регіональна економіка».

У 2015 році, після закінчення аспірантури у Київському університеті імені Тараса Шевченка, захистив дисертацію на тему «Суспільно-географічні аспекти дослідження територіальної ідентичності населення Подільського регіону» та отримав науковий ступінь кандидата географічних наук. Дисертацію виконав  під науковим керівництвом д.е.н., професора, член-кор. НАПН України Ярослава Богдановича Олійника.

На географічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка працює з 2015 року як інженер, з 2016 року – як молодший науковий співробітник НДС «Регіональних проблем економіки і політики». Відповідальний секретар редакційної колегії наукового збірника  “Економічна та соціальна географія”. Адміністратор веб-сайту збірника.

Член Українського Географічного Товариства (з 2012 року) і ГО «Товариство Дослідників України» (з 2015 року). Один із засновників українського географічного порталу Geograf.com.ua. Волонтер Офісу реформ у Київській області (у 2015 році). Член Ради реформ Київської обласної державної адміністрації (за згодою).

Наукові інтереси: перцепційна географія, зокрема територіальна ідентичність населення, географія культури, урбаністика, зокрема сучасні трансформації міського простору, географія населення та розселення, топоніміка.

Опублікував особисто та в співавторстві понад 35 наукових праць, зокрема 20 статей в українських та зарубіжних наукових фахових виданнях. Брав безпосередню участь у понад 30 наукових і науково-практичних конференціях, а також у 6 виїзних кафедральних наукових семінарах, у тому числі в Києві, Чернівцях, Херсоні, Вінниці, Береговому, Орлі, Кіровограді, Луцьку.

Призер IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з географії у 2003-2006 рр. Переможець Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України (2006). Переможець ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з географії (2012). Лауреат Премії імені Тараса Шевченка Київського національного університету імені Тараса Шевченка (2012).