Цвелих Євгеній Миколайович

Народився 19 січня 1962 року в Києві.
У 1984 році закінчив географічний факультет Київського орденів Леніна та Великої Жовтневої соціалістичної революції державний університет ім. Т. Г. Шевченка за спеціальністю «географ-геоморфолог».
За розподіленням працював геологом Правобережної геологорозвідувальної експедиції ВГО «Північукргеологія» Міністерства геології УРСР. За 8 років брав участь у розвідці та підготовці до експлуатації півсотні родовищ будівельних пісків та цегельних глин на території України від Середини-Буди до Нікополя та від Чернігова до Чернівців. Серед них – одне з найкрупніших родовищ будівельних пісків України – Митницьке.
Коли геологія в Україні почала занепадати, повернувся до Альма-Матер і з 1992 року працює в науково-дослідному секторі географічного факультету. У складі Науково-дослідної лабораторії ландшафтної екології та аерокосмічного моніторингу навколишнього середовища брав участь у виконанні низки держбюджетних та госпдоговірної теми, відповідальним виконавцем якої був.
З 2014 р. – провідний інженер науково-дослідного сектору гідроекології і гідрохімії географічного факультету.
Автор 20 наукових публікацій. Активний учасник оргкомітетів численних наукових конференцій, що їх проводив географічний факультет, та з’їздів Українського географічного товариства.
Відповідальний секретар фахового журналу «Фізична географія та геоморфологія».
З 2002 року щорічно проводить комплексну загальногеографічну практику в Карпатах для студентів ІІ курсу.
Життєве кредо: 1) на все воля Божа; 2) марнославство – улюблений гріх диявола; 3) «у полі все стерильне» та інші 9 законів геологічного поля.
Життєві вподобання: футбольна статистика, подорожі Україною, сучасна українська література, Київ та Закарпаття у всіх проявах, неформальна історія України і світу. Статистичні матеріали використані у багатотомних виданнях з історії Чемпіонатів Світу (2009–2014, у 10-ти томах), чемпіонатів Європи (2011–2012, у 7-и томах), історії Європейських кубків (співавтор, з 2003 р. видано 12 томів), Олімпійських ігор (співавтор, 2007, у 2-х томах), щорічниках «Вся футбольна Європа» (з 2010 р.), публікаціях у пресі.