Студенти кафедри країнознавства та туризму географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка проводитимуть безкоштовні екскурсії та квести історичними місцями Києва

Третій рік поспіль у Києві стартує проект  «Весняні тури»: з 4 травня до 1 червня 2019 р., у вихідні дні, кращі студенти кафедри країнознавства та туризму географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка проводитимуть безкоштовні екскурсії та квести історичними місцями Києва українською мовою.
 
Обирайте екскурсію та приєднуйтесь - обов`язкова реєстрація безпосередньо у «TourInfo» або в електронному вигляді.
Для відвідування екскурсії необхідно зареєструватися, тобто зарезервувати місце в групі на конкретну екскурсію.
 
Проект проходить в рамках діяльності Історико-Краєзнавчий Клуб "Витоки", за підтримки TourInfo Kyiv, ГС «НОРТ», Кафедри країнознавства та туризму КНУ імені Тараса Шевченка, ВсеукраїнськоЇ асоціації гідів, та реалізується за підтримки Управління туризму та промоцій Київської міської державної адміністрації.

репортаж про проект "Весняні тури" від телеканалу "ПравдаТут"https://www.youtube.com/watch?v=QMWxb2jRnzU&app=desktop&fbclid=IwAR1F2nl6r9Q18TpJ5Bj9hy51i3wIVIzttcff6R_ELewvASyc9Jo2zFZKxsY -Фахівці кафедри географії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка системно  імплементують сучасний досвід підготовки спеціалістів у галузі еногастрономічного туризму у межах першої та єдиної в Україні українсько-італійської магістерської програми з подвійним дипломуванням «Географія еногастрономічної рекреації та туризму» та сприяють трансферу інноваційного європейського досвіду у розбудову регламентної та організаційної сфери гастрономічного туризму в Україні.

Кафедра географії України докладає зусиль для консолідація науки й практики для системного розвитку гастрономічного туризму, як інструменту розвитку  сільських територій на засадах сталого розвитку та державно-приватного партнерства. У співпраці з проектом Європейської Комісії «Підтримка системи географічних зазначень в Україні» (Проект ГЗ), Міністерством аграрної політики та продовольства України, Національної туристичної організації України (НТОУ),  кафедра географії України виступила співорганізатором низки важливих науково-практичних заходів у різних регіонах України:  семінару «Дороги вина та смаків Закарпаття: стан, виклики, перспективи» (21-22 лютого 2019 року, м. Ужгород), І та ІІ семінарів «Дороги вина та смаку - інструмент розвитку сільських територій Одеської області як еногастрономічних туристичних дестинацій» (18 березня та 10 квітня 2019 року, м.Одеса). Фахівці кафедри сприяли висвітленню проблемних питань розвитку та просування еногастрономічного туристичного продукту сільських територій України шляхом створення системи Доріг вина та смаку та забезпечили трансфер міжнародного досвіду щодо їх організації.

Доробок кафедри високо оцінений представниками Європейської Комісії (ЄК) в Україні, а доцент кафедри географії України Мотузенко Олена Олександрівна запрошена до Проекту ГЗ у якості національного експерту з географічних зазначень та гарантованих традиційних особливостей продуктів харчування та експерта з питань еногастрономічного туризму. Мотузенко О.О.  ініціювала та очолила роботу над створенням  Концепції розвитку гастрономічного туризму в Україні до 2026 року у межах спільної ініціативи Проекту Європейської Комісії «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» та «Мережі Знань» Національної Туристичної Організації України, а також координує групу експертів Проекту ГЗ з роботи по створенню першої в Україні Дороги вина та смаку Придунайської Бессарабії згідно європейських регламентних норм.

23 квітня 2019 року в «Укрінформі» відбувся  круглий стіл «Туризм і Дороги» (https://www.youtube.com/watch?v=LJ4zO7nyAOc), у межах якого експерти ЄС, представники відповідних  міністерств, разом із представниками туристичного та супутнього бізнесу, органів регіональної влади, громадських організацій, спілок, журналісти, національні виробники, тощо, обговорюватимуть актуальні завдання та виклики на шляху інфраструктурного забезпечення  розвитку туризму в Україні та гастрономічного туризму, зокрема. Співробітники та магістри кафедри географії України взяли активну участь у підготовці та проведенні круглого столу, а доцент Мотузенко О.О. представила звіт експертної команди Проекту ГЗ щодо організації системи гастрономічних маршрутів, як інноваційного для України туристичного продукту, з високим потенціалом сприяння розвитку сільських територій, через підтримку виробників ГЗ та традиційних продуктів, збереження і зміцнення біорозмаїття і культурної спадщини місцевих спільнот; шляхом інтегрованого розвитку агровиробництва та туризму, що забезпечує диверсифікацію виробничої діяльності у сільській місцевості та залучення додаткових фінансових надходжень від туристів та інвесторів.

Завершився круглий стіл фуршетом із дегустацією унікальної продукції національних виробників – учасників пілотного проекту «Дороги вина та смаку Придунайської Бессарабії» та виробників інших регіонів. Учасники дегустували найкращі вина та продукти, які згодом стануть гастрономічними візитками України: м’ясні делікатеси, вина, бальзамічний оцет та олію з виноградних кісточок,  лавандовий та винний хліб, бессарабські кольорові сири, гуцульську бринзу, тощо.


   


 
 Проектна  схема системи Доріг вина та смаку Придунайської Бессарабії


    Щиро вітаю Дронову Олену Леонідівну з присвоєнням вченого звання доцента кафедри економічної та соціальної географії.

   Зичу подальших успіхів на професійній та викладацькій ниві.

Декан

15 квітня 2019 р. між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Варненським Університетом Менеджменту (ВУМ, Болгарія) підписано Угоду про співпрацю в сфері освіти і науки.

Маючи угоди про стажування студентів спеціальності «Туризм» з туроператорськими компаніями Болгарії, кафедра країнознавства та туризму географічного факультету розширює контакти з провідними ЗВО Болгарії, що готують кадри для туризму, задля співпраці і зміцнення системи стажування в Болгарії.

Варненський Університет Менеджменту є потужною сучасною  освітньою і науковою установою в Болгарії, де якість освіти і міжнародна орієнтація є пріоритетом. ВУМ – одна з найпрестижніших бізнес-шкіл в Центральній і Східній Європі, що пропонує програми МВА (Master of Business Administration) та International Hospitality and Tourism Management від Cardiff Metropolitan University, Велика Британія. Уже понад 20 років університет готує висококваліфікованих фахівців у сфері бізнес-адміністрування, туризму, готельної справи, кулінарного мистецтва та комп'ютерних технологій. Все навчання ведеться англійською мовою. Зараз там навчаються студенти з понад 40 країн.

Угода передбачає обмін студентами та викладачами спеціальності «Туризм», відкриття спільних/подвійних освітніх програм рівня «Магістр», проведення спільних наукових досліджень з проблематики сталого розвитку туризму.

 Пункт реєстрації вступників для складання
єдиного вступного іспиту з іноземної мови

 знаходиться за адресою:
 Проспект акад. Глушкова, 2,
корпус географічного факультету, кімната 311,

телефон 521-33-51.

Реєстрація буде відбуватись
13 травня  - 03 червня 2019 р. у пн.-пт.
з 09.00 до 17.00 (03 червня 2019 р. до 18.00)

Вітаю студента 4-го курсу кафедри економічної та соціальної географії Нагорного Тимофія з перемогою на підсумковій науково-практичній конференції в рамках участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з географії (диплом І ступеня).

Тема роботи: «Суспільно-географічне дослідження сталої мобільності Києва і Будапешта». Науковий керівник – кандидат географічних наук Т.В.Нич.

Бажаю подальших успіхів в науково-дослідній роботі.

Декан

 

Міжнародна науково-практична конференція   «Україна - Вірменія: історія, культура, туризм
 (до 95-ліття від народження Сергія Параджанова)»

 15 квітня 2019 року на географічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Україна - Вірменія: історія, культура, туризм (до 95-ліття від народження Сергія Параджанова)», організована кафедрою країнознавства та туризму, Спілкою вірменів України, посольством Вірменії в Україні та Інститутом досліджень діаспори.

Її учасників вітали Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Вірменія в Україні Тігран Сейранян, проректор університету з міжнародних зв`язків проф. П.О. Бех, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Республіці Вірменія (у 1996-2001 та 2005-2010 роках) О.І. Божко, декан географічного факультету проф. Я.Б.Олійник.

У виголошених доповідях науковці висвітлили чимало важливих, цікавих та маловідомих аспектів україно-вірменських взаємин, у тому числі, щодо особистого спілкування з корифеєм українського і світового кінематографу. Було наголошено на величезному потенціалі для розвитку історико-культурного, пізнавального та етноекзогенного туризму.    

Значну частину накладу збірників матеріалів конференції заплановано подарувати профільним столичним ЗВО, центральним бібліотекам, громадам національних меншин та органам влади.

10-12 квітня на базі географічного факультету відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з географії серед студентів закладів вищої освіти України. Її метою було: виявити обдаровану студентську молодь з нормативних дисциплін циклу професійної підготовки фахівців з географії, сприяти реалізації її творчих здібностей, стимулювати творчу працю студентів, педагогічних та науково-педагогічних працівників. В олімпіаді взяли участь 70 студентів з 14 класичних і 13 педагогічних ЗВО з 21 міста 20 областей України – переможці ¼ етапу, який проходив у ЗВО ІІІ-ІV рівнів акредитації у січні-лютому поточного року. Вони презентували свої рідні ЗВО на всеукраїнському рівні.

Олімпіаду відкрив заступник голови оргкомітету, декан географічного факультету академік НАПН України Ярослав Олійник, який від імені колективу факультету привітав учасників олімпіади із Всеукраїнським студентським зібранням, яке єднає студентську спільноту України, що досягла помітних творчих навчальних результатів в географії на основі наполегливої праці над собою. З вітальним словом до учасників олімпіади звернувся проректор з наукової роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка професор Віктор Мартинюк. Від імені Ректора університету академіка НАН України Леоніда Губерського він щиро привітав студентів, членів журі, керівників команд з початком роботи олімпіади, підкресливши, що від нинішніх студентів-географів залежить майбутнє географічної науки і освіти в Україні, побажав творчої наснаги, наполегливого руху до своєї мети.

Ведучі представили склад оргкомітету і журі олімпіади, куди ввійшли провідні науково-педагогічні працівники 10 ЗВО різних регіонів України (декани, завідувачі кафедр, професори тощо). Програма проведення ІІ етапу Олімпіади була розрахована на три дні. Конкурсні випробування проходили у два тури: теоретичний і практичний.

Підбив підсумки проведення Олімпіади заступник голови оргкомітету – академік НАПН України Ярослав Олійник, який зазначив що Олімпіада – це один із напрямків формування нової географічної еліти України.  Учасники, які посіли перше, друге і третє місце в особистому заліку стали переможцями і нагороджені дипломами І, ІІ і ІІІ ступенів відповідно та цінні призи (атласи ДНВПО «Картографія»). Найкращі знання з географії показали студенти серед ЗВО: класичних – Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Львівського національного університету імені Івана Франка; педагогічних – Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Студенти, які посіли ІV-VІ місця нагороджені грамотами Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Всі вони отримали сертифікати учасників Всеукраїнської олімпіади. Більшість студентів, які брали участь в Олімпіаді, показали високий рівень підготовки з географії. Завершилась Олімпіада святковим концертом.

Під час олімпіади були проведені цікаві екскурсії по м. Києву, в Національний парк «Межигір’я», інтелектуальна гра «Брейн-ринг» між студентами різних ЗВО. Студенти-географи України залишились задоволені участю в Олімпіаді і її результатами.

         У розпал весняного пробудження, а саме 11 квітня 2019 року стіни географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка гостинно зустрічали талановитих науковців в рамках проведення XVII Міжнародної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених.  Приємно було бачити учасниками заходу не лише українських учнів, студентів та аспірантів, а й закордонних колег, що є чи не найочевиднішим свідченням позитивного руху наукової євроінтеграції.

         Презентували, дискутували, чаювали та обмінювались досвідом: очевидно, час пролетів непомітно, та все ж продуктивно для всіх учасників. Коло питань, висвітлених у доповідях стосувалося багатьох актуальних проблем фізичної та суспільної географії, геоекології та раціонального природокористування, геоморфології та геології, аспектів розвитку туристської діяльності, шкільної географічної освіти тощо. Основним показником актуальності тем, що були розглянуті, став живий діалог між учасниками конференції після кожної з доповідей.

       Загалом, у конференції взяли участь 58 учасників з різних куточків України, а також Польщі, зокрема, Ягеллонського університету у Кракові. Серед навчальних закладів, окрім Київського національного університету імені Тараса Шевченка, долучились Одеський державний екологічний університет, Національний технічний університет України «КПІ», КЗВО Київської Обласної ради «Академія мистецтв». Також у заході взяли участь представники Інституту географії НАН України та МАН (відділення наук про Землю). Надзвичайно цікавою і результативною виявилась зустріч на одному майданчику різних наукових поглядів та підходів і спільне обговорення актуальних проблем в географічній науці.

      Тож далі – буде!

 Переможці: Богушенко Анна Олегівна (гідрометеорологія), Мамедова Земфіра Вугарівна (суспільна географія), Можгін Віктор (суспільна географія).

10  квітня 2019 року в Київському національному університеті  імені Тараса Шевченка на базі географічного факультету відкрився II етап Всеукраїнської студентської олімпіади серед студентів закладів вищої освіти України з географії. У ІІ етапі Олімпіади беруть участь 72 студенти із 27-х ЗВО з  усіх  областей України. Із привітаннями учасників й гостей Олімпіади виступили: декан географічного факультету академік НАПН України Ярослав Олійник, проректор з наукової роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка професор Віктор Мартинюк. Програма проведення II етапу Всеукраїнської олімпіади розрахована на два дні. Перший тур Олімпіади передбачає теоретичні і тестові завдання з різних географічних дисциплін, другий -  містить питання практичного характеру. До складу журі Всеукраїнської студентської олімпіади входять представники 10-и закладів вищої освіти різних регіонів України, в  тому числі Києва, Тернополя, Харкова, Львова,  Чернівців, Одеси, Вінниці, Луцька, Кропивницького, Херсона, Полтави, Кривого Рогу,Мелітополя, Ужгорода. Під час проведення Олімпіади студентам запропоновано цікаві екскурсії, інтелектуальна гра «Брейн-ринг».

 
 Київського національного університету імені Тараса Шевченка з  ГЕОГРАФІЇ  2019 року

Список див.тут

         28 березня 2019 року в Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця проходив другий тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Туризм».

         Переможницею конкурсу стала студентка 4 курсу кафедри країнознавства та туризму географічного факультету Рикичинська А.Ф. Тема наукової роботи «Розвиток та географія українського етнотуризму в Канаді» (керівник - д.геог.н., проф. Смирнов І.Г.).

         Щиро вітаємо Анастасію і бажаємо подальших наукових та професійних успіхів!!!29 березня 2019 р. студенти географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка взяли участь  у форумі «Трансфер європейської політики, стратегій та  бізнес практики» (модератор д.е.н., проф. Шульгіна Л.М.), який проходив в НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського». Після закінчення форуму студенти відвідали екскурсію «Архітектурно-історичні, наукові, біосоціальні рекреаційно-туристські ресурси провідних освітніх центрів Європи: НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського». Студенти 1 курсу географічного факультету під час проведення форуму

                 Виступ проф. Шульгіної Л.М. на форумі


Проф. Бейдик О.О. на засіданні під час проведення форуму Студенти 1 курсу географічного факультету та проф. Бейдик О.О.
біля головного корпусу НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського»
під час проведення екскурсії