Щиро вітаю доктора географічних наук, професора Гребіня Василя Васильовича

                       з обранням на посаду завідувача кафедри гідрології та гідроекології.
 

                 Міцного Вам здоров'я, творчих успіхів на благо розвитку кафедри і факультету
 
Декан

 

26 вересня о 11:30 в ауд. 308

відбудеться зустріч з відомим українським політичним

та громадським діячем,  професором Київського національного

університету імені Тараса Шевченка,ініціатором та організатором

загальнонаціональної акції «Сім природних чудес України»

Миколою Томенком.

Сьогодні студенти, аспіранти, співробітники та викладачі кафедри гідрології та гідроекології, разом із друзями з кафедри метеорології та кліматології, долучилися до екологічного івенту «Я прибрав, твоя черга», що проводився Державним агентством водних ресурсів України за підтримки Регіонального проекту ЄС «Водна ініціатива плюс (EUWI+) та Представництва ЄС в Україні.

Разом з призами за участь в екологічній вікторині та сувенірами отримано масу задоволення та позитивних емоцій. Деякі студенти та аспіранти мали можливість відчути себе «зірками», даючи інтерв'ю журналістам телеканалів.


Береги Дніпра стали чистішими!


Щиро вітаю оператора ІОС географічного ф-ту Марину Михайлівну Михалюк з успішним захистом кандидатської дисертації.
Зичу міцного здоров'я, нових творчих успіхів, натхнення та наснаги.
Декан
географічного факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
кандидата на посаду завідувача кафедри
Гребеня Василя Васильовича

детальніше тут...
31 серпня 2019 року в актовій залі Інституту післядипломної освіти відбулася урочиста подія – посвята в студенти географічного факультету. У переддень Дня знань студентські квитки отримали 189 юнаків та дівчат, які обрали майбутню професію географа.

Побажати першокурсникам успіху, витримки та здоров'я на непростому шляху до оволодіння новими знаннями прийшли почесні гості, завідувачі кафедр, викладачі факультету, рідні та друзі.

З напутніми словами до першокурсників звернувся декан факультету Ярослав Олійник. Також зі словами-побажаннями успіхів у навчанні та наукових дослідженнях виступили радник дирекції Інституту географії НАН України, голова Національного комітету географів України, академік НАН України Леонід Руденко, заступник директора Українського гідрометеорологічного центру Юрій Бурлака, заступник голови Студентського парламенту географічного факультету Вікторія Лошицька.

Свято першокурсників продовжилося виступами провідних артистів України та студентів факультету. Чудові та натхненні пісні прозвучали у виконанні Заслужених артистів України Олексія Похвали та Олега Павлишина, студенток факультету Юлії Ганенко, Аліни Кірєєвої, Олександри Дігтяр, Яна Ситник.

Після святкового концерту офіційно відбулася передача ключа знань від випускників до першокурсників. Староста І-го курсу дала перший дзвоник, що сповістив про початок навчального процесу для студентів першокурсників.

Потім схвильованих та зосереджених першокурсників запросили на святкову сцену, де вони із рук декана та завідувачів відповідних кафедр отримали один із головних атрибутів студента – студентський квиток. Так велика і єдина географічна родина поповнилась новими студентами.

Отож вітаємо першокурсників географічного факультету зі знаменною подією в їхньому житті та бажаємо міцного здоров’я, наснаги та творчих перемог!

Шановні колеги!
 
Міжнародна Карпатська школа оголошує набір на Зимову сесію за темою: «Освіта для сталого розвитку – ефективне співробітництво на місцевому рівні»
 
Тематичні напрями:
Ø  Адаптація до кліматичних змін;
Ø  Стале управління природними ресурсами;
Ø  Впровадження оцінки впливу на довкілля;
Ø  Роль університетів у впровадженні сучасних технологій;
Ø  Стратегія поводження з побутовими відходами;
Ø  Освітні, культурні та естетичні аспекти сталого розвитку.
 
До зустрічі в Карпатах!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dear colleagues!
 
The Carpathian School is announcing the recruitment for its tradition Winter session: Education for Sustainable Development - effective local cooperation
 
Area of Studies:
Ø  Adaptation to climate change;
Ø  Sustainable management of natural resources;
Ø  Feasibility of environmental impact assessment;
Ø  The role of universities in the implementation of modern technologies;
Ø  Strategy for household waste management;
Ø Sustainable development: educational, cultural and aesthetic features.
 
 
Looking froward to see you in Carpathian mountains!

Матеріали Зимової сесії міжнародної Карпатської Школи на тему «Досягнення цілей сталого розвитку-2030 у гірських регіонах країн Східної Європи», опубліковані на веб-сторінці географічного факультету  (посилання). Збірка містить погляди учасників школи на освітні, культурні та естетичні аспекти розвитку місцевих громад в контексті досягнення Цілей сталого розвитку в Україні. Тематика доповідей охоплює питання стійкості гірських ландшафтів, адаптації до кліматичних змін, розвитку вітроенергетики, інтегрованого управління водними та лісовими ресурсами. Анотації доповідей і презентації дають уявлення про шляхи подолання екологічних проблем регіону, кращі практики співпраці органів місцевого самоврядування з громадськістю та бізнесовими колами. У фокусі обговорення були теми освіти для сталого розвитку, впровадження оцінки впливу на довкілля та поводження з твердими побутовими відходами.Ініціатива проведення зимової сесії Карпатської школи для студентів та аспірантів, викладачів ВНЗ та місцевих громад Косівщини належить географічному факультету КНУ у співпраці з  неурядовою організацією «Центр громадських ініціатив». Впродовж чотирьох років напрацьовані моделі міжнародної співпраці з Регіональним Екологічним Центром Сентендре, Угорщина, викладачами університетів Балтійського регіону, Представництвом групи молодих фахівців Міжнародної асоціації твердих відходів (ISWA) в Україні, Національними природними парками та громадськими організаціями національного рівня. У 2019 році Карпатська школа приймала 77 учасників, які представляли 12 вищих навчальних закладів, 5 ліцеїв, шкіл і бібліотек та 16 організацій громадянського суспільства. Серед доповідачів - експерти Мінприроди України та Укренерго, представники семи бізнесових організацій та трьох установ місцевої влади.

Наступна сесія Зимової школи планується на початок лютого 2020 року і буде присвячена питанням стратегічного планування та розвитку міжнародного туризму. Проект програми знаходиться на стадії обговорення.  

11 липня 2019 р. відбулася зустріч викладачів, аспірантів та студентів кафедри гідрології та гідроекології географічного факультету зі студентами - магістрами Делфтського технічного університету (Technische Universiteit Delft), Нідерланди, що навчаються за спеціальністю “Управління водними ресурсами та екологічна інженерія” (”Watermanagement end Environmental Engineering”). Група нідерландських студентів у складі 8 осіб перебуває в Україні з метою ознайомлення з досвідом українських колег в сфері управління водними ресурсами, їх кількістю та якістю в умовах кліматичних змін.

Голандських студентів тепло привітав декан факультету – проф. Ярослав Олійник, який побажав їм отримати лише позитивні враження під час перебування в Україні. В.о. завідувача кафедри гідрології та гідроекології проф. Василь Гребінь та проф. Валентин Хільчевський познайомили гостей з історією розвитку кафедри, основними навчальними та науковими здобутками її викладачів, історією розвитку гідрохімічних досліджень на кафедрі. Цікавим для нідерландських колег був виступ наукового керівника науково-дослідного сектору кафедри – проф. Олександра Ободовського, присвячений дослідженню гідроенергетичного потенціалу річок України в умовах можливих кліматичних змін. Методичні аспекти дослідження таких змін в Україні виклав у своїй промові завідувач кафедри метеорології та кліматології, проф. Сергій Сніжко.

Від імені гостей виступив керівник групи - Bor van der Scheer, який розповів про свій університет та кафедру, умови навчання та працевлаштування студентів. Гості поділилися своїми позитивними враженнями від проведеної зустрічі та наукових здобутків українських колег.
Щиро вітаємо співробітників факультету із відзнаками Міністерства освіти і науки України та Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Наказ МОН 239-к
Наказ КНУ 514-32

З повагою, декан

14 червня 2019 р. у Хельсінкі (Фінляндія) у штаб-квартирі міжнародної міждисциплінарної програми PEEX підписано меморандум про співробітництво між PEEX та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка. 
PEEX , або «Пан-Євразійський експеримент» - це міждисциплінарна програма з питань зміни клімату, якості повітря, навколишнього середовища та формування наукової інфраструктури, яка заснована та підтримується Університетом Хельсінкі та Фінським метеорологічним інститутом.
Участь у програмі відкриває широкі можливості для освітнього та наукового співробітництва викладачам, науковцям, студентам та аспірантам нашого університету.

В рамках проекту ECOIMPACT Erasmus+ силами кафедри метеорології та кліматології і економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка опубліковано ПЕРШИЙ в Україні підручник «Економічна метеорологія». Він складається з 5 розділів, містить глосарій термінів, додатки, схеми та кольорові рисунки. Значна увага в підручнику приділена надзвичайно актуальним на сьогоднішній день та відносно новим напрямкам економічної метеорології – маркетингу та рекламі метеорологічних послуг, а також – економіці кліматичних змін.

13 червня 2019 р. О.Г.Шевченко, С.І.Сніжко та А.О.Вітренко презентували підручник «Економічна метеорологія» в Університеті Гельсінкі (Фінляндія) перед представниками семи українських та зарубіжних університетів консорціуму під час засідання координаційної групи проекту ERASMUS+ ECOIMPACT.

Підручник отримав схвальні відгуки колег з профільних гідрометеорологічних ВУЗів, був визнаний актуальним, інноваційним та дуже потрібним для підготовки висококваліфікованих фахівців-метеорологів в нинішніх умовах.

Книга буде корисною не лише студентам гідрометеорологічних спеціальностей, аспірантам та викладачам, але й фахівцям-метеорологам і менеджерам, які працюють в різних галузях економіки, що залежать від впливу погоди і клімату.


 

2 тисячі гостей та жителів Києва відвідали «Весняні тури 2019»!

У травні третій рік поспіль пройшов проект безкоштовних екскурсій столицею «Весняні тури». Екскурсії проводили студенти кафедри країнознавства та туризму географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та представники Всеукраїнської Асоціації Гідів.

Студентами було розроблено три екскурсійних маршрути («Храми і церкви Подолу», «Київ - мати міст Руських», «Урядовими кварталами») та два квести («Бермудський трикутник Подолу», «Містичні таємниці Старокиївської гори»).

Більше 2 тисяч відвідали заходи проекту. Всього відбулося 79 екскурсій та 9 квестів.

Проект проходив в рамках діяльності Історико-Краєзнавчого Клубу «Витоки», за підтримки TourInfoKyiv, ГС «Національна організація роздрібної торгівлі» (НОРТ), кафедри країнознавства та туризму Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Всеукраїнської асоціації гідів та Управління туризму та промоцій Київської міської державної адміністрації.

17 травня 2019 р. у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.001.22 відбувся успішний захист дисертації колишнього аспіранта кафедри метеорології і кліматології, а нині співробітника Потсдамського інституту дослідження зміни клімату Дідовця Юлія Сергійовича на тему «Оцінка впливу зміни клімату на водний стік та паводковий режим річок України за допомогою еко-гідрологічної моделі SWIM».

Дисертаційна робота виконана на кафедрі метеорології та кліматології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України. Науковий керівник роботи – д.г.н., професор Сніжко С.І. Частково дослідження дисертанта фінансувало Німецьке товариство академічних обмінів (DAAD) в рамках так званого “sandwich-проекту DAAD. Співкерівником дисертації з німецької сторони був проф. Аксель Бронстерт з Потсдамського університету.

В рамках дисертаційних досліджень виконано моделювання водного стоку до кінця ХХІ століття річок України за допомогою числової еколого-гідрологічної моделі SWIM з урахуванням трьох рівнів сценаріїв викидів парникових газів (високого, середнього, низького); оцінено часову динаміку змін основних складових водного балансу річкових басейнів (опадів та температури повітря) протягом ХХІ століття з використанням широкого спектру глобальних та регіональних кліматичних моделей та найновіших кліматичних РТК (репрезентативних траєкторій концентрацій) сценаріїв, які ще не використовувалися в Україні; оцінено вплив зміни клімату на формування катастрофічних паводків на гірських річках Карпат до кінця століття з використанням розширеного методу даунскелінгу (XDS) та статистичного GEV-розподілу узагальнених екстремальних значень.