15 квітня 2016 р. на географічному факультеті відбувся Міжнародний круглий стіл, присвячений актуальній темі сьогодення : «Інтеграція географічної освіти у європейський освітній простір».
Відкрили круглий стіл завідувач кафедри економічної та соціальної географії професор Костянтин Мезенцев доповіддю «Про стан та актуальні зміни у вищій географічній освіті в Україні» та професор Університету Мінью Джуан Сарменто доповіддю на тему: «Вища географічна освіта в Португалії».
Професор Дж. Сарменто дав змістовний аналіз напрямків підготовки географів у провідних університетах Португалії, що дозволило учасникам круглого столу визначити напрямки для подальшої розробки спільних програм подвійного дипломування та PhD програм.
Під час доповідей та активних дискусії між учасниками круглого столу були також розглянуті питання структури національно та світового ринку праці для спеціалістів-географів.
Коло учасників круглого столу склали професорсько–викладацький склад географічного факультету, аспіранти, студенти-магістри, представники національних та закордонних вищих навчальних закладів.
Організатори круглого столу ( професор Джоан Сарменто, доцент Олена Мотузенко , професор Костянтин Мезенцев)