10-12 квітня на базі географічного факультету відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з географії серед студентів закладів вищої освіти України. Її метою було: виявити обдаровану студентську молодь з нормативних дисциплін циклу професійної підготовки фахівців з географії, сприяти реалізації її творчих здібностей, стимулювати творчу працю студентів, педагогічних та науково-педагогічних працівників. В олімпіаді взяли участь 70 студентів з 14 класичних і 13 педагогічних ЗВО з 21 міста 20 областей України – переможці ¼ етапу, який проходив у ЗВО ІІІ-ІV рівнів акредитації у січні-лютому поточного року. Вони презентували свої рідні ЗВО на всеукраїнському рівні.

Олімпіаду відкрив заступник голови оргкомітету, декан географічного факультету академік НАПН України Ярослав Олійник, який від імені колективу факультету привітав учасників олімпіади із Всеукраїнським студентським зібранням, яке єднає студентську спільноту України, що досягла помітних творчих навчальних результатів в географії на основі наполегливої праці над собою. З вітальним словом до учасників олімпіади звернувся проректор з наукової роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка професор Віктор Мартинюк. Від імені Ректора університету академіка НАН України Леоніда Губерського він щиро привітав студентів, членів журі, керівників команд з початком роботи олімпіади, підкресливши, що від нинішніх студентів-географів залежить майбутнє географічної науки і освіти в Україні, побажав творчої наснаги, наполегливого руху до своєї мети.

Ведучі представили склад оргкомітету і журі олімпіади, куди ввійшли провідні науково-педагогічні працівники 10 ЗВО різних регіонів України (декани, завідувачі кафедр, професори тощо). Програма проведення ІІ етапу Олімпіади була розрахована на три дні. Конкурсні випробування проходили у два тури: теоретичний і практичний.

Підбив підсумки проведення Олімпіади заступник голови оргкомітету – академік НАПН України Ярослав Олійник, який зазначив що Олімпіада – це один із напрямків формування нової географічної еліти України.  Учасники, які посіли перше, друге і третє місце в особистому заліку стали переможцями і нагороджені дипломами І, ІІ і ІІІ ступенів відповідно та цінні призи (атласи ДНВПО «Картографія»). Найкращі знання з географії показали студенти серед ЗВО: класичних – Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Львівського національного університету імені Івана Франка; педагогічних – Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Студенти, які посіли ІV-VІ місця нагороджені грамотами Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Всі вони отримали сертифікати учасників Всеукраїнської олімпіади. Більшість студентів, які брали участь в Олімпіаді, показали високий рівень підготовки з географії. Завершилась Олімпіада святковим концертом.

Під час олімпіади були проведені цікаві екскурсії по м. Києву, в Національний парк «Межигір’я», інтелектуальна гра «Брейн-ринг» між студентами різних ЗВО. Студенти-географи України залишились задоволені участю в Олімпіаді і її результатами.