Доцент кафедри географії України Мотузенко Олена Олександрівна, у якості запрошеного спікера взяла участь у Стратегічному форумі «Конкурентоспроможний туристичний сектор України — шлях вперед», де була представлена «Дорожня карта конкурентоспроможного розвитку галузі подорожей і туризму в Україні» (розроблена   «Hotel and Destination Consulting LLC» на замовлення ЄБРР у рамках ініціативи EU4Business). Мета Дорожньої карти — надати змістовні рекомендації щодо можливих способів розвитку галузі та її процвітання протягом наступних десяти років і надалі.

У виступі Олена Олександрівна високо оцінила розроблену  європейським експертами  стратегію. Але одночасно зазначила про необхідність включення у стратегічні конкурентно здатні напрямки  українського туризму  винного  та гастрономічного туризму .

О.О. Мотузенко, як  національний експерт з географічних зазначень та еногастрономічного туризму Проекту Європейського Союзу «Підтримка системи географічних зазначень в Україні»  презентувала туристичній спільноті, створений у межах пілотного проекту,    інноваційний інструмент  розвитку еногастрономічного туризму – Дороги вина та смаку Української Бессарабії.

Також було висвітлено комплексний вплив еногастрономічного туризму на регіональний розвиток, диверсифікацію виробництва на сільських територіях, підтримку місцевих виробників традиційних харчових продуктів та вин, в цілому на захист Еногастрономічної спадщини України.

Еногастрономічний туризм має найвищий  потенціал інтеграції  з іншими видами туризму, дозволяє розширити туристичну пропозицію та  підвищити якість туристичних послуг , одночасно  сприяючи формуванню автентичності національного туристичного продукту, тому заслуговує на особливу увагу у контексті розробки «Дорожньої карти….».

Фахівці кафедри географії України залучаються до забезпечення наукового супроводу розвитку еногастрономічного туризму в Україні, включно підготовки фахівців для даного виду туризму.