Щойно вийшла з друку монографія з історії гідрохімії в Україні авторства Хільчевського Валентина Кириловича - доктора географічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України, професора кафедри гідрології та гідроекології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Це перше подібне дослідження в Україні.

Хільчевский В.К. Нариси історії гідрохімії в Україні. – К.: ДІА. – 2020. – 136 с. (+ вкладка кол. фотоіл. 12 с.). ISBN 978-617-7785-07-0

Монографія присвячена історії гідрохімічних досліджень поверхневих вод в Україні. У вступній частині здійснено екскурс з цього питання в ХVІІІ-ХІХ ст.

Перша частина книги присвячена огляду гідрохімічних досліджень поверхневих вод та їхньої якості, що виконувалися українськими вченими інститутів НАН України, галузевих установ та закладів вищої освіти (1920-2020 рр.).

У другій частині висвітлено формування та історія наукової гідрохімічної школи Київського національного університету імені Тараса Шевченка (1970-2020 рр.), до якої належить автор.

Книга буде корисною науковим працівникам і фахівцям-практикам, які займаються питаннями гідрохімії та якості води, викладачам та студентам, які вивчають гідрохімічні, гідрологічні та гідроекологічні дисципліни.