Пандемія ставить нові виклики, які НТСА географічного факультету успішно долає й втілює у задум нові ідеї! 7-8 листопада за участі НТСА географічного факультету було проведено дводенний семінар-воркшоп «URBEX. Досліджуємо публічні простори».

URBEX – це не тільки серія тематичних заходів, присвячених географії. URBEX – це команда однодумців, дослідників, студентів та палких дискусій.

Другий рік поспіль НТСА географічного факультету успішно проводить цей захід. А цьогоріч досліджували публічні простори, їх значення, важливість, критерії оцінки, напрями та методи їх дослідження.

Захід розпочався з урочистого привітання керівництва факультету, учасників та невеличкого знайомства, де кожен міг розказати як змінилося їх сприйняття і відношення до публічних просторів у період карантину.

Цілих два дні учасники дискутували на тему «Публічні простори: фестиваль VS поле боротьби» від Марії Грищенко та «Методика дослідження публічних просторів» від Оксани Грищенко. Жваве обговорення та купа цікавих питань від учасників можуть говорити тільки про одне «незакритих гештальтів у цій справі достатньо для всіх».

Учасники взяли участь у вирішенні проблем сучасних публічних просторів на прикладі кількох кейсів: «(Не)Задоволення Майданом», «Право на місто.Луцьк», «Маргіналізовані спільноти».

Цьогоріч захід об’єднав 26 учасників, а деякі з них виступили з власними дослідженнями.

У секції суспільна географія:

Яременко Аліна «Метрополізація та субурбанізаційний потенціал великих міст України: якісний підхід»

Ганіченко Катерина «П’ять років формування об’єднаних територіальних громад в Україні – ефективність та ефекти адміністративного завершення етапу реформи на прикладі Київської області»

Огійчук Надія «Дослідження публічного простору: кейс сквер Героїв Небесної Сотні»

У секції фізична географія та геоекологія:

Кандій Марія Олександрівна «Особливості річного ходу забруднення атмосферного повітря м. Києва»

Сокольчук Костянтин Ігорович «Попередня оцінка гідроенергетичного потенціалу малих річок Києва»

Визначивши та нагородивши найактивніших учасників заходу  книгами «Криза урбанізму» отримала Світлана Гнатюк та «73 чудернацькі трапунки з життя архітектора Щедрикова» Рашевська Дар’я, ми завершили захід.

Команда Наукового товариства студентів на аспірантів Географічного факультету дякує усім за участь та бажає подальшої плідної праці!